Browse By

Studentka kierunku Automatyka i Robotyka stypendystką Centrum Badawczo-Rozwojowego firmy Intel

Miło nam poinformować, że studentka kierunku Automatyka i Robotyka – Pani Agnieszka Szkodzińska otrzymała stypendium w ramach trzeciej edycji programu stypendialnego Nowe Technologie dla Dziewczyn, organizowanego przez Centrum Badawczo-Rozwojowe firmy Intel w Gdańsku.

„Nowe technologie dla dziewczyn” – to pierwszy w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną. Program stypendialny jest odpowiedzią na małą liczbę kobiet w branży nowych technologii, nie tylko w Polsce, ale też w Europie i na świecie. Ta pionierska na polskim rynku inicjatywa ma zachęcić młode kobiety do zainteresowania się nowymi technologiami i wyborem ścieżki zawodowej z nimi związanej. Stypendystki programu INTEL-Perspektywy – 25 młodych kobiet z całej Polski – znajdą się pod opieką doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 000 zł brutto, które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. Niektóre stypendystki wezmą także udział w programie stażowym w Intel Technology Poland w Gdańsku, największym centrum R&D Intel w Europie.

12 października br. w Gdańsku odbędzie się uroczystość wręczenia stypendiów.

Więcej informacji o programie: https://www.stypendiadladziewczyn.pl/

Jesteśmy dumni i życzymy dalszych sukcesów!